8 stycznia 2014

Domowe rady i porady - czyli trochę historii- czyszczenie urządzeń sanitarnych i kuchennych.

Dzieciństwo to coś wspaniałego, wizyty u dziadków i niezapomniane rady naszych babć dot. wielu tematów życiowych. Przepyszne ciasteczka i kompot. Wspomnienia.Czy pamiętacie jak babcie szybko reagowały na plamę z soku, którym wcześniej się delektowaliśmy  albo plamy z trawy po uprzedniej naszej zabawie na podwórku?
Pamiętacie jakie dawała porady?

W naszej serii domowych rad i porad, chcielibyśmy przypomnieć, jak dawniej usuwało się zabrudzenia i jak sobie z nimi radzono. Dlatego od dziś ruszamy z serią domowych porad,
HISTORYCZNYCH PORAD, które stosowały nasze babcie a dotyczyły m.in. czyszczenia.

w artykule jak poradzić sobie z rdzawymi plamamiNie są to profesjonalne sposoby czyszczenia jednakże celem jest to, abyśmy mogli zapoznać się trochę z historią radzenia sobie z zabrudzeniami.

Krótkie rady z zadziwiającymi składnikami.

Zaczynamy:

   Czy wiecie, że zażółcony zlewozmywak lub wannę czyszczono gąbką zwilżoną w roztworze soli, albo solą i terpentyną.
 Domowym sposobem czyszczenia rdzawych plam w wannie, misce sedesowej, umywalce lub zlewozmywaku było kładzenie na plamy tampon nasączony gorącym octem. Sprawdzano jednak co kilka chwil jaki jest tego skutek, spłukując czyszczoną powierzchnie obficie wodą i ewentualnie czynność powtarzano.

   Mało kto wie ale rury odprowadzające wodę z umywalki lub wanny także czyszczono. Przelewano je od czasu do czasu wrzącym octem z solą w proporcji kieliszek octu i czubata łyżka soli. Tak przygotowany roztwór wlewano do otworu spustowego.

   Wyroby emaliowane (umywalki, zlewozmywaki, wanny) doskonale czyścił kwasek cytrynowy lub resztka cytryny.

cdn...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz