16 maja 2012

Baterie w łazience odbarwione po zastosowaniu detergentów?


Baterie w łazience odbarwione po zastosowaniu detergentów? –Dobre rady

Najczęściej taki przypadek zdarza się, gdy stosujemy środki przeznaczone do toalet (np. domestos), mając nadzieję, że spokojnie umyją również i pozbędą się nalotu na bateriach sanitarnych. Przykra niespodzianka czeka tych, którym nalot odejdzie również z metalicznym kolorem (powłoką) baterii. Taka odbarwiona bateria czy to łazienkowa czy kuchenna, nadaje się już tylko do wymiany.

Rada: pamiętajmy, że nie każda bateria może być czyszczona w/w środkiem, nie każda znosi silne detergenty chlorowe. Jeśli bardzo chcemy jednak wyczyścić ją takowym detergentem to najpierw zróbmy próbę na niewidocznej części. Sprzątanie i doczyszczanie baterii chromowanych zaczynajmy od upewnienia się  że przeżyją one niezniszczone nasz atak chemią gospodarczą. :)


Aby nasza bateria łazienkowa lub kuchenna wyglądała jak nowa, od samego początku dbajmy o nią, zaś po jej wyczyszczeniu przetrzyjmy ją miękką szmatką (z dodatkiem mikrofibry), polerując do uzyskania lustrzanej powierzchni. Satysfakcja z pięknego wyglądu gwarantowana. Dbajmy o baterię systematycznie, min jeden raz w tygodniu, a zachowa ona swój idealny wygląd na lata. Zaniedbania natomiast, zmusi nas do wymiany zmatowiałej, zakamienionej, i uszkodzonej trwale baterii czy kranu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz